Başvuru

bilgiMBA Programına başvuru nasıl yapılır?

bilgiMBA Programına katılmak isteyen adaylar başvurularını internet üzerinden başvuru formunu doldurarak yapabilmektedirler.

Online başvurunun doldurulmasının ardından adaylar aşağıda belirtilen koşulları sağlayan dil yeterliliği belgesi ile birlikte mülakata alınacaktır.

bilgiMBA öğrenci kabul koşulları:

 1. Online başvuru formunun doldurulması
 2. Üniversite diploması veya mezuniyet belgesi
 3. Transkript (Üniversite düzeyinde alınmış bütün dersler ve notların dökümü)
 4. Mülakat
 5. TOEFL (IBT ≥72), YDS / ÜDS / KPDS ≥ 60, BILET 3 ≥ 70*

5*YDS / ÜDS / KPDS / TOEFL puanı olmayan adaylar İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans İngilizce Yeterlilik Sınavı (BİLET 3) sınavına katılabilirler. Sınava katılmak için "graduateenglishtest@bilgi.edu.tr" adresine mail ile başvuru yapılmaktadır.

Değerlendirme:

Başvuruda istenen koşulları yerine getiren adayla yapılan mülakatta entellektüel kapasite, motivasyon ve diğer öğrencilerle çalışma yeteneği ölçülmektedir. bilgiMBA Programı’na kabul edilen adaylar kayıt işlemleri’ne yönlendirilecektir.

Yabancı Adaylar İçin:

Yabancı adaylardan istenen evraklar aşağıda sıralanmıştır. Sadece tüm evrakları teslim eden adaylar değerlendirilmeye alınacaktır. Belgelerinizi lütfen Esra Gurel <esra.gurel@bilgi.edu.tr> adresine gönderiniz.

 1. Online başvuru formu
 2. Lisans diploması (fotokopi)
 3. Lisans transkript (fotokopi)
 4. Niyet mektubu* (3 sayfa)
 5. Referans mektubu* (2 adet)
 6. TOEFL (IBT ≥72), BILET 3 ≥ 70*

4* Niyet mektubu akademik ve profesyonel özgeçmiş bilgileri, neden MBA yapılmak istendiği, mezuniyet sonrası ve MBA eğitim sırasındaki planlanan hedefleri içermelidir.

5* Tercihen bir akademik ve bir işsel/profesyonel

6* TOEFL puanı olmayan adaylar İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans İngilizce Yeterlilik Sınavı (BİLET 3) sınavına katılabilirler. Sınava katılmak için "graduateenglishtest@bilgi.edu.tr" adresine mail ile başvuru yapılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:

İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA Ofisi
mba@bilgi.edu.tr
Eski Silahtarağa Elektrik Santrali Silahtarağa Mah. Kazım Karabekir Cad.
No:2/13 34060 Eyüp