Programın Yapısı

İşinizde ihtiyacınız olan, sizi geliştirecek bilgiye ulaşmak için mekan ve zamanla sınırlanmış bir yüksek lisans programına katılmak zorunda değilsiniz. Kuruluşu 2000’li yılların başına dayanan BİLGİ Uzaktan Eğitim MBA Programı dünyanın neresinde olursa olsun kendini geliştirmek isteyenler için 12 yıldır iyi bir alternatif. Özellikle İstanbul dışında yaşayanlar, yoğun seyahat programları olanlar veya İstanbul’da çalışsalar dahi ders saatlerine uymak konusunda sıkıntı yaşayanlar için bu program geliştirildi. 

e-MBA Programlarının eğitim süresi 3 dönemdir. Program 5 Zorunlu, 5 Seçmeli ve 1 bitirme projesinden oluşmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uzaktan Eğitim İşletme (e-MBA) Yüksek Lisans Programı, Türkçe ve İngilizce olarak iki seçenekte sunulmaktadır. Mezun olabilmek için beş zorunlu ders, beş seçmeli ders ve bitirme projesinin tamamlanması gerekmektedir.

Dersler notları her hafta BİLGİ Learn web sitesinde yayımlanır. Açılan ders notları dönem sonuna kadar açık kalır.

e-MBA Programı’nda dönem sonlarında gerçekleşecek final sınavları için santralistanbul Kampüsü’ne gelmenizi rica ediyoruz.

Zorunlu Dersler

Temeli oluşturan 5 adet zorunlu ders yöneticilerin iş yaşamındaki sorularına cevap vermek ve gereksinim duyulan alt yapıyı oluşturma amacı ile düzenlenmiştir.

Seçmeli Dersler

Öğrenciler, her dönem artarak açılan çeşitli seçmeli derslerden ilgi alanlarına göre beş adet ders almaktadırlar. Finans, pazarlama ve genel yönetim konularında yoğunlaşan seçmeli dersler öğrencilere pratik çözümlere yönelik donanım sağlamaktadır.
Programlarda açılan seçmeli dersler dönemsel olarak değişmektedir.

Bitirme Projesi

Öğrenciler üniversitenin öğretim üyelerinin koordinasyonunda bitirme projesi hazırlamakla yükümlüdürler. Bitirme projesindeki amaç, öğrencilere dersler dışında, kendi ilgi duydukları bir alanda daha derin bir çalışma olanağı sağlamak ve araştırma deneyimi kazandırmaktır. Daha sonra öğrenci proje danışmanı gözetiminde projesini hazırlar ve dönem sonunda belirtilen tarihte teslim eder. Proje dersi başarısız (“F”) veya başarılı (“P”) olarak değerlendirilir, ve bu genel not ortalamasına katılmaz.

Akademik kadro tarafından hazırlanan ders notları haftalık olarak BİLGİ Learn platformunda yayınlanmaktadır ve dönem sonuna kadar açık kalmaktadır. Haftanın ders konusuyla ilişkili ek okuma dökümanları da Blackboard platform üzerinden öğrencilere ulaştırılmaktadır. Dersler ayrıca konuyla ilgili uygulamaların yapılmasının sağlandığı egzersizler, ödevler, vaka çalışmaları ve diğer online aktiviteleri de içerir.