#

Dr. Öğr. Üyesi Can Pamir

ODTÜ İşletme Bölümü’nü, 4.00 not ortalamasıyla Üniversite Birincisi olarak bitirdi. Burslu olarak okuduğu University of Illinois at Urbana-Champaign’de muhasebe ve finans alanındaki yüksek lisans çalışmasını da 4.00 tam ortalamayla birinci olarak tamamladı. 
2001-2003 yılları arasında Dünya Bankası’nın özel sektör kolu International Finance Corporation (IFC)’de Türk ve Hırvat bankalarından sorumlu yatırım uzmanı olarak çalıştı. Fiba Grubu’nun bankaları Finansbank A.Ş., Finansbank (Suisse) SA, Finansbank (Holland) NV’de Kurumsal Bankacılık, Ticaret Finansmanı, Özel Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı alanlarında ve farklı pozisyonlarda çalıştı.  Finansbank Genel Müdürlük bünyesinde Private Banking Bölümü’nü kurarak Ürün ve Müşteri Geliştirme Birim Müdürü olarak görev aldı. 2006 yılında İş Yatırım’a geçti ve Pazarlama Müdürlüğü’nü kurdu.
2015 yılına kadar aralıksız sürdürdüğü Pazarlama Müdürlüğü boyunca, İş Yatırım faaliyet gösterdiği her alanda pazar payı lideri oldu. 2015 yılından bu yana Gedik Yatırım’ın pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Uluslararası dergilerde pazarlama alanında çeşitli makaleler yayınlamıştır.
Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama alanında doktora çalışmalarına devam etmekte, yine aynı üniversitede finansal ürünlerin pazarlama ve satışı dijital pazarlama ve konularında dersler vermektedir.