#

Ebru Yonca Çapa

Fulbright bursu ile ABD’de United World College’dan International Baccalaureate derecesi ile daha sonra ABD’de University of Bridgeport’tan uluslararası işletme ve ekonomi dallarında çift branş ile mezun olmuştur. IMD, Kellogg’s Graduate School ve Harvard Business School’da yöneticilik programlarına katılmıştır.
Kariyerine Procter & Gamble’da başlayan Çapa daha sonra Digital Equipment Corporation, Microsoft, MSN ve Monster’da üst düzey yöneticilik yapmıştır. 20 yılı aşkın meslek hayatı boyunca uluslararası dünya devi markalarda ve hızlı büyüyen organizasyonlarda gerek ülke gerek bölgesel düzeyde pazarlama, satış, iş geliştirme ve genel yönetim tecrübesine sahip olmuştur. Yüksek rekabetçi iş kollarında ve çok uluslu pazarlarda start-up organizasyonların kurulmasında, takım yönetiminde ve stratejik işbirlikleri yaratılmasında tecrübe kazanmıştır.
CTI CO-Active Coach ve Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesi olan Çapa, İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA ve Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programında dijital pazarlama alanında ders vermekte ve Business 2.0, marka, pazarlama & iletişim , satış yönetimi ve liderlik konularında Çapa İletişim Danışmanlık Ltd. Şti. çatısı altında ulusal ve uluslararası kurumlara danışmanlık ve profesyonel gelişim hizmetleri vermektedir.