#

Dr. Selim Uçer

Selim Uçer, Peppers and Roger Group Türkiye ve  CIS bölgelerinden sorumlu Yönetici Ortak olarak görev yapmaktadır. Ayrıca şirketin global dijital innovasyon programının lideridir.
Batı Avrupa ve Orta Doğu’da  pek çok lider banka, telekom ve perakende şirketi ile sürdürülebilir büyüme ve karlılık stratejileri geliştirmeleri konusunda üst düzey danışmanlık yapmıştır. Etkin pazarlama ve kanal stratejileri geliştirilmesi ve belirlenen strateji ve taktiklerin hayata geçirilmesini sağlayacak süreçsel ve organizasyonel yapıların kurulması alanlarında güçlü bir alt yapıya sahiptir. Peppers and Rogers Group içerisinde Digital iş koluna da liderlik eden Selim, özellikle digitalleşme, big data ve IoT gibi teknolojilerin müşteri deneyiminde ve iş süreçlerinde fark yaratacak uygulamalara dönüştürülmesi konusunda uzmandır. Kariyerinde daha önce ise Turk Telekom ve Vodafone’da pazarlama, Strateji ve İş geliştirme Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür.  Selim Uçer, stratejik yönetim ve müşteri stratejileri konularında pek çok global ve bölgesel seminerde konuşmacı olarak yer almaktadır.
Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. London School of Economics'de Finans masterı yaptıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme doktorasını tamamlamıştır. Anadili Türkçe’dir ve  İngilizce ve Almanca dillerine ileri düzeyde hakimdir.