#

Timuçin Bayraktar

Timuçin Bayraktar kariyerine General Dynamics Inc. Fort Worth Division F-16 üretim tesislerinde Kalite Güvence Mühendisi olarak başlamıştır. Yüksek Lisans eğitimi sırasında 3M firmasında Rekabet Analisti olarak çalışmış, eğitiminin sonuçlanmasını takiben Türkiye’ye dönmüş ve KALSİS Danışmanlık şirketinin kurucu ortakları arasında yer almıştır. Toplam Kalite Yönetimi uygulamaları ağırlıklı olmak üzere 100’ü aşkın kuruluşa Yönetim Danışmanlığı hizmeti sunmuştur.

1999 yılında Osmanlı Bankası ve ardından Toprakbank’ta Birim Yöneticiliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2001 yılında Temsa’da Direktör olarak çalışmaya başlamış ve yurtiçi pazara lisnaslı üretim yapan bir üreticiyi Avrupa’nın en büyük 5 otobüs üreticisinden biri haline getiren yönetim ekibinde farklı görevler üstlenmiştir. 2006 yılında Temsa’nın ARGE ve Teknoloji şirketinin kurulması sonrasında Temsa’daki görevlerine ek olarak bu şirketin Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Temsa’da fabrikanın yeniden yapılandırılması, yalın yönetim, 6 sigma ve kalite yönetimi uygulamalarının hayata geçirilmesi; ARGE ve İnovasyon sisteminin oluşturulması, üniversite ve ARGE/Mühendislik şirketleri ile ortak projeler gerçekleştirilmesi; Yurtdışı üretim tesisi yatırımı; Avrupa Satış ve Pazarlama şirketinin Yönetim Kurulu üyeliği gibi görevler üstlenmiştir. 2010 -2012 yıllarında ise TCV şirketinde Genel Müdür olarak Otobüs ARGE ve Üretim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini sağlamıştır.

Timuçin Bayraktar Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği Lisans ve University of Minnesota’da MBA eğitimlerini tamamlamış, Harvard, INSEAD, Northwestern ve MIT üniversitelerinde Tasarım ve Üretim Yönetimi konularında eğitim görmüştür.