#

Dr. Uğur Özmen

1981 yılında ODTÜ – İşletmecilik Bölümünden mezun olduktan sonra, Price Waterhouse Consultancy’de iş hayatına başladı. Hepsi hizmet sektöründe yer alan danışmanlık, deniz acenteliği, eğitim, leasing, bireysel bankacılık branşlarında 30 yılı aşkın bir süre çalıştı. Bireysel bankacılık alanında bir çok “Türkiye’de ilk defa” diye anılan projeleri hazırladı ve yönetti. Bunlar arasında, Türkiye’nin ilk taksitli banka kartı olan Taksitcard’ın yaratılması; dünyada ilk defa kredi kartı puan kataloğu yerine ülkenin en büyük sanal marketinde (hepsiburada.com) puanların kullanılmasının sağlanması; müşterilerin bankacılık hizmetlerine puan verilerek, sadece ürün (kredi kartı) odaklı olan puan uygulamalarının müşteri odaklı hale getirilmesi sayılabilir.

Türkiye’nin en kapsamlı sadakat kartı olan Positive kartı çıkardı. Ürün odaklı olmaktan müşteri odaklı olmaya geçişin gerek altyapısal gerekse örgütsel değişimini sağlayan projeleri yönetti. Veri tabanına dayalı pazarlama konularında yönettiği çalışmalar ile uluslar arası başarı öyküleri yarattı. İş hayatını sürdürürken 35 yaşından sonra MBA, 40 yaşından sonra “finansal hizmetlerin pazarlanması” konusunda Doktora derecelerini aldı.

Halihazırda CRM, ödeme sistemleri ve sadakat programları konusunda büyük şirketlere danışmanlık, bazı internet girişimlerine mentor’luk ve danışmanlık yapıyor. Bu sayede ders içeriğini de piyasanın talepleri doğrultusunda güncelliyor. Hemen uygulanabilir ve gelir sağlayabilir şekilde eğitim veriyor. www.uzaktanCRMegitimi.com ile CRM konusunda en kapsamlı Türkçe içeriği sağlamaktadır. 2008’den bu yana birçok pazarlama otoritesi ve blogger’ı tarafından “Mutlaka okunması gereken 10 Türk pazarlama yazarı” arasında gösteriliyor. 2003’den beri, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA öğrencilerine CRM dersi vermektedir.
Hakkında detaylı bilgi için: http://ugurozmen.com